به اطلاع اساتید محترم و دانشجویان گرامی می رساند، با توجه به عدم دسترسی به پایگاههای مربوط به پایان نامه های خارجی، شما می توانید از طریق لینکهای ذیل به این منابع بصورت رایگان دسترسی داشته و پایان‌نامه مورد نظر خود را استفاده نمایید:
۱ . DART-Europe E-theses Portal: دسترسی به متن کامل حدود یک میلیون پایان‌نامه از ۵۵۷ دانشگاه در ۲۸ کشور اروپایی را در این سایت امکان‌پذیرست.
۲. EThOS: از این سایت امکان دانلود متن کامل نیم میلیون پایان‌نامه دکترا در انگلستان قابل دسترسی است. و جهت استفاده و دانلود متن کامل نیاز به ثبت نام دراین سایت می باشد.
۳. PQDT Open: پروکوئست که جامع‌ترین پایگاه اطلاعاتی پایان‌نامه‌هاست.امکان دانلود پایان‌نامه‌هایی را که نویسندگان آن خواستار ایجاد دسترسی آزاد برای همگان شده اند را برقرار نموده است.
۴. Open Access Theses and Dissertations: جامع‌ترین پایگاه دسترسی رایگان به متن کامل پایان‌نامه‌ها با حدود ۵ و نیم میلیون پایان‌نامه از ۱۱۰۰ دانشگاه دنیاست.
۵. EBSCO Open Dissertations: در این وبگاه، دانشجویان و کتابخانه‌ها، پایان‌نامه‌های خود را به اشتراک می‌گذارند که حاوی متن کامل هزاران پایان‌نامه است.
۶. http://www.theses.fr: دسترسی به متن کامل پایان‌نامه‌های فرانسه
۷. Theses Canada: دسترسی به متن کامل پایان‌نامه‌های کانادا

کتابخانه و مرکز اسناد علمی

فهرست